
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.25 mm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 1.35 mm |
| Min Thickness | 1.15 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 7181
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05588
Ext.Price$0.05588
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05588 | $0.05588 |
| 10 | $0.02794 | $0.27940 |
| 50 | $0.02437 | $1.21850 |
| 100 | $0.02126 | $2.12600 |
| 500 | $0.01854 | $9.27000 |
| 1000 | $0.01617 | $16.17000 |
| 3000 | $0.01411 | $42.33000 |
| 5000 | $0.01277 | $63.85000 |
| 10000 | $0.01156 | $115.60000 |
